Światowy Dzień Owoców i Warzyw

18 października obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Była to doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia oraz edukacji ekologicznej.
Ekolodzy z klasą zachęcili pozostałych uczniów do obchodów Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Klasy młodsze segregowały warzywa i owoce, omawiały ich znaczenie. Uczniowie próbowali wyciskanych przez siebie soków owocowych oraz uczyli się sposobów przetwarzania i przechowywania warzyw.
Świetną zabawą było kiszenie ogórków . Klasy starsze w ramach lekcji przyrody i biologii dowiedzieli się jakie znaczenie mają dla środowiska, a jednocześnie dla nas rośliny. Uczniowie na zajęciach do dyspozycji wychowawcy przygotowywali zupełnie samodzielnie pyszną i zdrową sałatkę owocową.
Wiele zabawy było przy określaniu botanicznych części jadalnych warzyw oraz wymyślaniu haseł o Naszych Bohaterach.