„Doceń lokalność!”

Przyroda, architektura, kultura w Twojej codzienności „Doceń lokalność!” – to hasło Dnia Krajobrazu 2023 roku. Tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu to okazja do promowania wartości krajobrazów towarzyszących codziennemu życiu każdego z nas, a także krajobrazów charakterystycznych dla poszczególnych regionów. Ekolodzy z klasą na spacer się wybrali. Zabrali ze sobą aparaty fotograficzne, żeby uwiecznić ciekawe walory przyrodnicze i kulturowe naszego miasta i okolicy. Każdy z uczniów w swoim aparacie uwiecznił coś cennego, elementy na które na codzień nie zwracamy uwagi. Ciekawą zabawą okazało się znalezienie i uwiecznienie miejsca ze starego zdjęcia. Takim działaniem chcemy uświadomić jak ważną rolę w życiu człowieka pełni otaczająca przestrzeń.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazów również społeczność szkoły została zaangażowana. Uczniowie na lekcjach wychowawczych przygotowywali ulotkę zachęcającą do korzystania z atrakcji przyrodniczych i kulturowych naszego miasta i okolic. Na lekcjach przyrodniczych układali hasła promocyjne korzystania z walorów otaczających krajobrazów oraz na rysunkach przedstawiali krajobraz kulturowy i naturalny.