Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

W ramach obchodów Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem, który przypada na 16 października, Ekolodzy z klasą przygotowali zresztą jak co roku, dla całej społeczności drugie śniadanie. Już we wczesnych godzinach rannych , zaopatrzeni w rękawiczki rozpoczęliśmy przygotowanie kanapek. Celem naszych działań jest zapobieganie marnotrawstwu jedzenia oraz pokazanie uczniom jak można zdrowo i ekologicznie spożywać posiłek, wykorzystując warzywa z ekologicznego ogródka, które dostaliśmy od zaprzyjaźnionego ogrodnika. Puste talerze świadczyły że wszystkim nasze kanapki bardzo smakowały. Na godzinach wychowawczych zachęciliśmy wychowawców do rozmów o sposobach wykorzystania każdego produktu w myśl zasady zero waste - pomocą dydaktyczną wykorzystaną na lekcjach był napisany przez uczniów „Elementarz niemarnowania żywności”, który jest w bazie pomocy dydaktycznych Naszej szkoły. Głównym tematem rozważań uczniów starszych było omówienie przyczyn głodu. Po obejrzeniu filmu „Skąd się bierze głód” uczniowie dyskutowali w jaki sposób można zwalczyć głód na świecie oraz wykonywali prace plastyczne „Jak przeciwdziałać marnotrawstwu żywności.